Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.
На освітянських перехрестях: Рівне – Костопіль
Осінь – золота пора – для збирання врожаю, для роздумів та підсумків, для подорожей, для спілкування з друзями й колегами, адже восени гармонія живе в теплому промінні, у павутинках бабиного літа, у повітрі, напоєному запахом хризантем та опалого листя, у ранковій філіжанці кави, у життєвих перехрестях – особистих, родинних та професійних.
17 жовтня 2019 року на професійному перехресті зустрілися освітяни Рівного та Костопільщини: у наше місто завітали завідувач Костопільського районного методичного кабінету Оксана Регеза, її колеги-методисти та заступники директорів шкіл.
Учасники методичного заходу побували на Території патріотизму в Рівненській ЗОШ №20 (директор Сукач Ніна Іванівна). Учнівські вітання, панна Осінь із солодкими гостинчиками – імбирним печивом-листочками, чудова юна екскурсовод, семикласниця Наталія Михальчук, яка вразила гостей своїм професіоналізмом, емоційністю, упевненістю та патріотизмом ( а як по-іншому можна на Території любові до рідного міста, країни, школи?) – ось так двадцята школа зустріла костопільчан на символічному освітянському перехресті.
У Рівненській гуманітарній гімназії (директор Макарчук Зоя Володимирівна) гостей провели європейським простором закладу, познайомили з його історією (цьогоріч гімназії 50+25) та запропонували взяти участь у засіданні «круглого столу» з теми «Управлінські та психолого-педагогічні аспекти організації освітнього простору для обдарованих дітей та підготовки педагогів до роботи з ними». Учасниками обговорення актуальних питань та обміну досвідом з цієї теми були Жовтан Мирослава Анатоліївна, завідувач Рівненського міського методичного кабінету, яка окреслила пріоритетні напрями роботи освітян міста, зокрема методичної служби; Пасічник Олеся Борисівна, завідувач Центру роботи з обдарованими учнями, у виступі якої було озвучено основні завдання роботи Центру та досягнення обдарованої учнівської молоді міста, а також презентовано заходи з цією категорією учнів, що сприяють розвитку рівненських талантів.
До виступів за «круглим столом» долучилися заступники директорів закладів освіти: Ординська Віра Григорівна із РГГ, яка поділилася сучасними формами методичної роботи в гімназії, Сорока Ірина Анатоліївна із НВК №14, яка закцентувала увагу на важливості формування медіакультури педагогів як складової їх професійної майстерності. Воротеляк Аліна Володимирівна, заступник директора із НВК «Колегіум», озвучила проблеми та перспективи участі закладу в експериментальній роботі всеукраїнського рівня.
Учасниками заходу стали учні, учасники «МАНівського десанту» Ольга Полевік із ЗОШ №8, Ірина Балашова із НВК №19, Олександр Чернюк із ЗОШ №1, які продемонстрували цю сучасну форму роботи, що дозволяє самим учням мотивувати своїх ровесників до дослідницької діяльності.
Наступним напрямом освітянського перехрестя стала Рівненська загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів №1 ім.В.Короленка (директор Серветник Олена Павлівна). Наші гості могли «побачити» музейну педагогіку в дії. А їхніми «очима» стала учениця першої школи Маркіна Дарина, яка розповіла і про історію свого закладу, і по музей В.Короленка. Її майстерність як екскурсовода надзвичайно приємно вразила учасників заходу.
Завершився рух освітянським перехрестям у Літературному музеї Уласа Самчука, де гостей привітно зустріла рівненська письменниця, майстриня, авторка креативних книг Олена Медведєва.
Чим цінні такі методичні зустрічі? На це питання є багато відповідей, вагомих і стандартних. Однак, найголовнішою є та, яка озвучує одвічні професійні потреби освітян – у розвитку, обміну досвідом, в обговоренні проблем, які можна вирішувати разом, у виході з кола стереотипів і сірих буднів. Усе це дає життєву та професійну наснагу!
Мирослава Жовтан, завідувач
Рівненського міського методичного кабінету
http://www.rosvita.rv.ua/news/news-edu/4400-rivne-kostopil.html#sigFreeId7df96f583a